democracy - en to ca translation catalogue (410 entries)

en:  - Invalid URL
ca:  - URL no vàlida

en:  limit upstream to
ca:  limita l'ample de pujada a

en: $label$
ca: $etiqueta$

en: $title$
ca: $títol$

en: %d Available Items
ca: %d Items Disponibles

en: %d Downloaded Items
ca: %d Items Descarregats

en: %d Downloading Items
ca: %d Items Descarregant-se

en: %d days
ca: %d díes

en: %d hours
ca: %d hores

en: %d minutes
ca: %d minuts

en: %d video found | %d videos found
ca[0]: %d vídeo trobat
ca[1]: %d vídeos trobats

en: %dB
ca: %dOct

en: %dGB
ca: %dGOct

en: %dKB
ca: %dKOct

en: %dMB
ca: %dMOct

en: %message%
    %message%
ca: %missatge%

en: %s MB required to store this video
ca: es requereixen %s MB per guardar aquest vídeo

en: %s closed connection
ca: %s conexió tancada

en: %s database save failed
ca: S'ha fallat en desar la base de dades %s

en: %s database save succeeded
ca: %s de la base de dades guardat amb èxit

en: %s is invalid.  You must enter a non-negative number.
ca: %s no es vàlid. Has d'introduir un número que no sigui negatiu.

en: %s remaining
ca: queda %s

en: %s was unable to save its database: Disk Full.
    We suggest deleting files from the full disk or simply deleting some movies from your collection.
    Recent changes may be lost.
ca: %s es imposible guardar-ho a la base de dades: Disc dur ple.
    Suggerim que esborris arxius del disc dur ple o senzillament esborrant algunes pel·licules de la teva col·lecció.
    Els canvis recents poden perdre's.

en: (You must restart Miro for this change to take effect)
ca: (Has de reiniciar Miro per a què aquest canvi sigui efectiu)

en: (You must restart Miro for this change to take effect)
ca: (Heu de tornar a iniciar Miro per a que aquest canvi tingui efecte)

en: (movies directory path goes here)
ca: (aquí va la ruta del directory de les películes)

en: (parsed %d files - found %d videos)
ca: (analitzats %d fitxers - trobats %d videos)

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 day
    3 days
    6 days
    10 days
    1 month
    Never
ca: 1 dia
    3 dies
    6 dies
    10 dies
    1 mes
    Mai

en: 1 month
ca: 1 mes

en: 10 days
ca: 10 dies

en: 3 days
ca: 3 dies

en: 3 hours
ca: 3 hores

en: 6 days
ca: 6 dies

en: <b>Searching for Videos</b>
ca: <b>Buscant vídeos</b>

en: <font face="Lucida Grande" size="-1">Our bug-tracker's at <a href="$bugTrackerURL">$bugTrackerURL</a>. Just tell us what you were doing, paste in the log message from the box above, and answer a few questions, and we'll get right to work.</font>
ca: <font face="Lucida Grande" size="-1">El nostre registre d'errors és a <a href="$bugTrackerURL">$bugTrackerURL</a>. Simplement digueu-nos el què estàveu fent, enganxeu-hi el missatge d'error de la caixa superior, responeu les preguntes i ens posarem a treballar immediatament.</font>

en: A new version of %s is available for download.
ca: Hi ha una nova versió de %s disponible per descarregar

en: A search channel contains items that match a search term.
ca: La cerca de canal conté objectes que parteixen d'un terme de cerca.

en: About $longAppName
ca: Quant a $longAppName

en: About Miro
ca: Quant a Miro

en: Actually, if you have a minute, would you be willing to submit a crash report to our bug-tracking system? At a minimum, what we'd need is description of what you were doing at the time -- as precise as possible -- plus the artfully-phrased nonsense in the box below:
ca: De fet, si teniu un minut, potser podríeu omplir un formulari sobre l'error per al nostre sistema de control d'errors? Només necessitem una descripció de què estàveu fent -- tan acurada com sigui possible -- i la artística frase sense sentit que apareix a la caixa de sota.

en: Add
ca: Afegir

en: Add Channel
ca: Afegeix un canal

en: Add Channel...
ca: Afegeix un canal...

en: Add Guide...
ca: Afegeix una guia...

en: Add Into New Folder
ca: Afegir Dins d'una Carpeta Nova

en: Add to new playlist
ca: Afegir a una llista de reproducció nova

en: Add...
ca: Afegiu...

en: Adding %d channels to a new folder
ca: Afegint %d canals a la nova carpeta

en: An unknown error has occurred %s.
ca: Ha ocorregut un error desconegut %s.

en: Are you sure you want to quit?
ca: Està segur de voler abandonar el programa?

en: Are you sure you want to remove %s
ca: Segur que vols eliminar %s

en: Are you sure you want to remove %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

en: Are you sure you want to remove %s?  Any downloads in progress will be canceled.
ca: Segur que vols eliminar %s? Tots els vídeos que s'estàn descarregant seràn cancel·lats.

en: Are you sure you want to remove the guide %s?
ca: Segur que vols eliminar la guía %s?

en: Are you sure you want to remove these %s channels?  Any downloads in progress will be canceled.
ca: Segur que vols eliminar aquets %s canals? Totes les descàrregues en progrés seràn cancel·lades.

en: Are you sure you want to remove these %s playlists
ca: Segur que vols eliminar aquestes %s llistes de reproducció

en: Audio
ca: Só

en: Authorization failed
ca: L'autorització ha fallat.

en: Back
ca: Enrere

en: Bad Chunk size: %s
ca: Mida d'arxiu truncada: %s

en: Bad Header Line: %s
ca: Capçalera trencada a la línia: %s

en: Bad Status Code: %s
ca: Codi d'Estat Incorrecte: %s

en: Bad Status Line: %s
ca: Mal estat de la línia: %s

en: Bad content-type
ca: Contingut erroni

en: BitTorrent ports:
ca: Ports BitTorrent:

en: Box
ca: Caixa

en: Bring All to Front
ca: Porta-ho tot al devant

en: Browse
ca: Fullejar

en: But we'll try our best to grab the files. It may take extra time to list the videos, and descriptions may look funny.
ca: Trieu el millor mètode de gravar els arxius. Això pot trigar temps extra, però les descripcions poden ser molt divertides.

en: By default, videos expire after
ca: Per defecte, els vídeos expiren després de

en: By default, videos expire after:
ca: Per defecte, els videos expiren després de:

en: C_hannel:
ca: Canal:

en: C_reate Channel
ca: Crear Canal

en: Can't connect
ca: No es pot conectar

en: Cancel
ca: Canceŀla

en: Cancel Download
ca: Cancel·la la descàrrega

en: Cancel Search
ca: Cancel·la la cerca

en: Change
ca: Canvia

en: Change...
ca: Canviar...

en: Channel
ca: Canal

en: Channel requires authentication
ca: El canal requereix autentificació

en: Channel:
ca: Canal:

en: Channels
ca: Canals

en: Check _Version
ca: Comprova_versió

en: Check channels for new content:
ca: comprova els canals per continguts nous:

en: Check for New Version
ca: Cercar una nova versió

en: Clear Menu
ca: Neteja el menú

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Connection Error: %s
ca: Error de Conexió: %s

en: Connection closed
ca: Connexió tancada

en: Connection to %s timed out
ca: La conexió a %s s'ha esgotat

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy Channel URL
ca: Copiar la URL del canal

en: Copy Channel _Link
ca: C_opiar enllaç al canal

en: Copy URL to clipboard
ca: Copia la URL al bloc de notes

en: Copy Video URL
ca: Còpia l'enllaç del vídeo

en: Copy log to clipboard
ca: Copia el registre al portapapers

en: Corrupt Torrent
ca: Torrent corrupte

en: Could not write to %s
ca: no es pot escriure a %s

en: Couldn't load the feed at %s (%s).
ca: No es pot carregar el subministre a %s(%s)

en: Create
ca: Crear

en: Create %d channels?
ca: Crear %d canals?

en: Create Channel
ca: Crear Canal

en: Create Channel Folder
ca: Crear una carpeta de canal

en: Create Playlist
ca: Crear Llista de reproducció

en: Create Playlist Folder
ca: Crea una carpeta de llista de reproducció

en: Cu_t
ca: _Talla

en: Custom Channels
ca: Canals Comuns

en: Cut
ca: Talla

en: Database too new
ca: Base de dades massa nova

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete File
ca: Arxiu Esborrat

en: Delete Files
ca: Esborrar Arxius

en: Delete Videos
ca: Esborrar vídeos

en: Disk Space
ca: Espai al disc

en: Don't Migrate
ca: No migrar

en: Don't Worry About Disk Space:
ca: No us amoïneu per l'espai al disc:

en: Don't start a download if it leaves less than
ca: No iniciar una descàrrega si deixa menys de

en: Donate
ca: Donacions

en: Download
ca: Descàrrega

en: Download Completed
ca: Descàrrega completa

en: Download Error
ca: Error en la descàrrega

en: Download Failed
ca: La descàrrega ha fallat

en: Download at most
ca: Descarregar-ho igualment

en: Download of video '%s' has failed.
ca: La descàrrega del vídeo '%s' ha fallat.

en: Download of video '%s' is finished.
ca: La descàrrega del vídeo '%s' ha acabat.

en: Downloading
ca: Descarregant

en: Downloads
ca: Descàrregues

en: Edit
ca: Edita

en: Enter a name for the new channel folder
ca: Introdueix un nom per a la nova carpeta de canal

en: Enter a name for the new playlist
ca: Introdueix un nom per a la nova llista de reproducció

en: Enter a name for the new playlist folder
ca: Introdueix un nom per a la carpeta de llistes de reproducció

en: Enter a new name for the channel %s
ca: Introdueix un nou nom per al canal %s

en: Enter a new name for the channel folder %s
ca: Introdueix un nou nom per a la carpeta de canal %s

en: Enter a new name for the playlist %s
ca: Introdueix un nou nom per a la llista de reproducció %s

en: Enter a new name for the playlist folder %s
ca: Introduir un nou nom per a la lcarpeta de lista de reproducció %s

en: Enter the URL of the channel to add
ca: Insereix l'URL del canal a afegir

en: Enter the URL of the channel you would like to subscribe to.
ca: Entra la URL del canal al qual et vols subscriure

en: Error Bombing Item
ca: Error creant l'arxiu bomba

en: Error Opening Website
ca: Error al obrir el web

en: Error Recommending Item
ca: Error al recomanar l'item

en: Error importing modules:
    %s
ca: Error important els mòduls:
    %s

en: Error loading feed
ca: Error al carregar subministre

en: Every 30 minutes
    Every hour
    Manually
ca: Cada 30 minuts
    Cada hora
    Manualment

en: Example Playlist
ca: Llista de reproducció d'exemple

en: Expected CRLF got: %r
ca: CRLF hauria de: %r

en: Expires in %s
ca: S'esborra en %s

en: File
ca: Arxiu

en: File link:
ca: Enllaç al fitxer:

en: File not found
ca: Arxiu no trobat

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Filename:
ca: Nom del fitxer

en: Find Videos:
ca: Troba Videos:

en: Flash URL Scraping Error
ca: Error amb l'adreça Flash

en: Folder
ca: Directori

en: Folder Location
ca: localització del directori

en: Folder location
ca: Localització del directori

en: Folders
ca: Carpetes

en: Full Screen
ca: Pantalla sencera

en: FullScreen Controls
ca: Controls de pantalla sencera

en: GB free.
ca: Gb lliures

en: Go
ca: Ves

en: Go Big:
ca: És gran:

en: Got 404 status code
ca: Tens un codi d'estat 404

en: HTTP error
ca: Error HTTP

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide
ca: Oculta

en: Hide Miro
ca: Amagueu Miro

en: Hide Others
ca: Amaga les altres

en: Ignore
ca: Ignora

en: In This:
ca: En Aquest:

en: In this:
ca: En aquest:

en: Internal Error
ca: Error Intern

en: Internal Error: Not ready to send
ca: Error intern: No està preparat per enviar

en: Invalid Torrent
ca: Torrent no vàlid

en: Invalid URL
ca: URL invàlida

en: Invalid Value
ca: Valor no vàlid

en: KB/s when my computer is active.
ca: KB/s quan l'ordinador està actiu

en: Keep
ca: Mantenir

en: Keep Videos
ca: Mantindre Vídeos

en: Leave it On:
ca: Deixeu-lo estar

en: Library
ca: Biblioteca

en: Like a TiVo, $longAppName features an 'expiration' system that helps clean out older videos to make room for new videos.  You can always keep a video permanently by clicking 'save' and you can set a channel's settings to save videos automatically.
ca: Com TiVo, $longAppName te la característica de caducitat dels vídeos per tal d'esborrar els vídeos antics i deixar espai pels nous. Sempre podeu, però, conservar un vídeo prement "desa" i especificant el nombre de canals que voleu desar automàticament

en: Loading window
ca: carregant finestra

en: Local Files
ca: Arxius locals

en: Location http://foo.bar.com/baz requires a username and password for "text supplied by server". (Do not localize -- test data)
ca: Localització http://foo.bar.com/baz requires a username and password for "text supplied by server". (No es troba -- dades de prova)

en: Main Window
ca: Finestra principal

en: MainMenu
ca: Menú principal

en: Mark as Unwatched
ca: Marcar com a No Vist

en: Maximum:
ca: Màxim

en: Migrate
ca: Migrar

en: Migrate existing movies?
ca: Migrar les pel·lícules existents?

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Minimum:
ca: Mínim

en: Miro Guide
ca: Guia Miro

en: Miro Help
ca: Quant a Miro

en: Misfortune! $longAppName fell prey to some sort of internal confusion or wrong-headedness $when. We apologize and suggest that you exit and restart $shortAppName. That'll teach it, and it'll also reduce your chance of losing your preferences or channel subscriptions.
ca: Mala sort! $longAppName ha sofert alguna mena de confusió interna o desorientació mental $when. Ho sentim i seria aconsellable que tanqués i tornés a executar $shortAppName. Això li donarà una lliçó i també reduirà la probabilitat de que perdi les seves preferències o les seves subscripcions als canals.

en: Movies Directory
ca: Directori de Pel·lícules

en: NOTE: You are already subscribed to %d of these channels.  These channels will stay where they currently are.
ca: ATENCIÓ: Ja estàs subscrit a %d d'aquets canals. Aquets canals romandràn on estaven.

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nova

en: New Channel Folder...
ca: Nova carpeta de canals...

en: New Channel _Guide...
ca: Nova _Guía de Canals...

en: New Playlist Folder...
ca: Nova carpeta de llistes de reproducció

en: New Playlist...
ca: Nova llista de reproducció

en: New Searc_h Channel...
ca: Nova Cerca de canal...

en: New Search Channel
ca: Nova Cerca de Canal

en: New Search Channel...
ca: Nova cerca de canal...

en: New _Playlist
ca: Nova _Llista de reproducció

en: Next
ca: Següent

en: Next Video
ca: Próxim vídeo

en: Not Now
ca: Ara no

en: Not enough disk space
ca: No hi ha espai suficient en el disc dur

en: Now you can explore the Channel Guide
    and start watching.  A few tips to get started:
ca: Ara podeu explorar la guia de canals.
    Abans però, uns petits consells per a començar:

en: OK
ca: Acceptar

en: Ok
ca: D'acord

en: One or more of these items is a folder.  When you remove or delete a folder, any items inside that folder will also be removed or deleted.
ca: Un o més d'aquets items són una carpeta. Cuan eliminis o esborris un arxiu, tots els items dins de la carpeta seràn eliminats o esborrats.

en: Only search my Movies folder.
ca: Cerca només en la meva carpeta de pel·lícules

en: Open Recent
ca: Obrir recent

en: Open up the bug tracker
ca: Obre el registre d'errors

en: Open...
ca: Obrir...

en: Options
ca: Opcions

en: OtherViews
ca: Altres Vistes

en: P_layback
ca: Reproducció

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Password:
ca: Contrasenya

en: Paste
ca: Enganxa

en: Pause Video
ca: Pausa el video

en: Paused
ca: Parat

en: Pipeline request never started
ca: no es podrà executar la Pipeline requerida

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play Just This Video
ca: Reprodueix només aquest vídeo

en: Play Video
ca: Reproduir video

en: Play videos one after another.
ca: Reprodueix els vídeos un rera l'altre

en: Playback
ca: Reproducció

en: Playing File
ca: Reproduint fitxer

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Please contact the publishers of
ca: Favor de contactar amb els productors de

en: Please enter the URL of the channel you'd like to add.
ca: Si us plau, inseriu l'adreça del canal que us agradaria afegir.

en: Please enter the username and password given to you by this channel's publisher.
ca: Si us plau, entra el nom d'usuari i la contrasenya que et van ser donades per l'editor d'aquest canal.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Previous Video
ca: Vídeo anterior

en: Question
ca: Pregunta

en: Quit
ca: Surt

en: Quit Miro
ca: Sortiu de Miro

en: Re_name Channel Folder...
ca: Re_nombrar carpeta de canal...

en: Re_name Channel...
ca: Re_nombrar canal...

en: Re_name Miro Guide...
ca: Re_anomena la Guia de Miro

en: Re_name Playlist
ca: Renombrar llista de reproducció

en: Re_name Playlist Folder...
ca: Re_nombrar carpeta de reproducció...

en: Re_name Playlist...
ca: Re_nombrar llista de reproducció...

en: Re_name Video
ca: Re_anomena Vídeo

en: Re_name...
ca: Re_nobrar...

en: Release Notes:
ca: Notes finals:

en: Remember video position.
ca: Recorda la posició del vídeo

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove %s
ca: Elimina %s

en: Remove %s channels
ca: Eliminar %s canals

en: Remove Entry
ca: Eliminar Entrada

en: Remove From Playlist
ca: Esborra de la llista de reproducció

en: Remove...
ca: Eliminar...

en: Removing %s
ca: Eliminant %s

en: Removing %s items
ca: Eliminant %s items

en: Rename Channel
ca: Renombra Canal

en: Rename Channel Folder
ca: Renombrar Carpeta de Canal

en: Rename Playlist
ca: Renombrar llista de reproducció

en: Rename Playlist Folder
ca: Renombrar carpeta de llista de reproducció

en: Rename...
ca: Renombrar...

en: Report a bug
ca: Informeu d'un error

en: Reset Search
ca: Inicialitza la recerca

en: Restrict to all my personal files.
ca: Restringeix a tots els meus arxius personals.

en: Restrict to my full _home folder
ca: Restringir a la meva carpeta full _home

en: Revert Title to Default
ca: Torna al Títol per Defecte

en: Run Miro at startup
ca: Executa Miro a l'iniciar

en: SSL connection error
ca: Error de conexió SSL

en: Save Video As...
ca: Guardar vídeo com...

en: Save Video _As...
ca: Guardar _Vídeo com...

en: Save downloaded videos in this folder:
ca: Desa els videos descarregats en aquest directori:

en: Search
ca: Cerca

en: Search Engine
ca: Motor de Cerca

en: Search Engine:
ca: Cercador:

en: Search For:
ca: Cerca:

en: Search _Engine:
ca: Cerca _Engine:

en: Search _custom folder:
ca: Carpeta de recerca _personalitzada:

en: Search custom folder:
ca: Cercar la carpeta personal:

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Search my entire Home folder.
ca: Cerca en tota la meva carpeta 'Home'

en: Search this folder:
ca: Cerca aquesta carpeta:

en: Search!
ca: Cerca!

en: Searching for Videos
ca: Cercant videos

en: Select
ca: Tria

en: Select All
ca: Selecciona tots

en: Select Movies Directory
ca: Tria el directori per a les pel·lícules

en: Select _All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select a Directory to view in the Library.
ca: Seleccioneu un directori per veure en la biblioteca

en: Select custom search directory
ca: Selecciona el directori comú

en: Send This Channel to a Friend
ca: Envía aquest canal a un amic

en: Services
ca: Serveis

en: Settings
ca: Configuració

en: Show
ca: Mostra

en: Show All
ca: Mostrar tots

en: Show as Channel
ca: Mostra com a Canal

en: Spacebar
ca: Barra d'espai

en: Starting up
ca: començant

en: Stop Video
ca: Parar video

en: Stop after each video.
ca: Atura després de cada vídeo

en: Subscribe to Channel
ca: Subscriure al canal

en: Subscribing to multiple channels
ca: Subscriure's a varis canals

en: Subscription error
ca: Error de subscrició

en: The Miro Player can find all the videos on your computer to help you organize your collection.
    
    
    Would you like Miro to look for video files on your computer?
ca: El reproductor Miro pot localitzar tots els vídeos del teu ordinador i ajudar-te a organitzar-los.
    
    
    Vols que Miro cerqui els vídeos del teu ordinador?

en: The address you entered is not a valid URL.
    Please double check and try again.
ca: Aquesta adreça no es una URL vàlida.
    Si us plau, revisa-ho i prova-ho de nou.

en: The button to the right of the play button shows videos fullscreen.
ca: El botó situat a la dreta del botó de reproducció mostra els vídeos a pantalla completa.

en: The database has been successfully saved. It is now safe to quit without losing any data.
ca: La base de dades s'ha guardat satisfactóriament. Ara es segur sortir sense perdre dades.

en: The fall of $shortAppName??
ca: L'error de $shortAppName??

en: The next few screens will help you set up $longAppName so that it works best for you.
ca: Les següents pantalles us ajudaran a configurar $longAppName de la forma més adient.

en: The torrent file %s appears to be corrupt and cannot be opened. [OK]
ca: L'arxiu de Torrent %s sembla que està corrupte i no es pot obrir. [OK]

en: The torrent file at %s was not valid
ca: L'arxiu torrent at %s no és vàlid.

en: The torrent file for this item was deleted
ca: l'arxiu torrent d'aquest ítem va ser esborrat

en: There was an error opening %s.  Please try again in a few seconds
ca: S'ha produït un error a l'obrir %s. Si us plau, torna-ho a provar en uns moments.

en: This item is a folder.  When you remove a folder, any items inside that folder will be deleted.
ca: Aquest objecte és una carpeta. Quan suprimiu una carpeta, tots els objectes continguts dins també seran esborrats.

en: Timeout
ca: temps esgotat

en: To avoid internet slowdowns:
ca: Per a evitar saturar la vostra connexió:

en: To run %s you need the most recent version of Quicktime, which is a free update.
ca: Per executar %s necessites la versió més recent de Quicktime, és una actualització gratuïta.

en: Torrent file deleted
ca: Arxiu torrent esborrat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Runtime Error
ca: Error de rutina desconegut.

en: Unsupported version of Quicktime
ca: Versió de Quicktime no soportada

en: Update All Channels
ca: Actualitza tots els canals

en: Update Available
ca: Hi ha una actualització disponible

en: Update Channel
ca: Actualitza el canal

en: Update Channel Now
ca: Actualitza Canal Ara

en: Update Channels Now
ca: Actualitza Canals

en: Username and password required
ca: Requereix nom d'usuari i contrasenya

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username:
ca: Nom d'usuari

en: Video Search
ca: Cerca de vídeos

en: VideoWindow
ca: Finestra de Video

en: View this Directory in the Library
ca: Veure aquest directori en la biblioteca

en: Volume _Down
ca: _Baixa el volum

en: Volume _Up
ca: _Puja el volum

en: Volume:
ca: Volum:

en: WEB PAGE
ca: PÀGINA WEB

en: Watch for new videos in these folders and include them in the Library:
ca: Busca vídeos nous en aquests directoris i inclou-los a la Llibreria

en: We recommend that you allow the Miro Player to launch when your computer starts up. This way, videos that haven't finished downloading can finish and new videos on your channels will be ready when you want to watch.
    
    
    Would you like to run Miro when your computer starts up?
ca: Et recomanem que permetis que Miro s'inicii quan engeguis l'ordinador. D'aquesta manera els vídeos que no s'han acabat de descarregar poden fer-ho i tindràs nous vídeos per mirar als teus canals.
    
    Vols que Miro s'inicii quan engeguis l'ordinador?

en: Web page:
ca: Pàgina web:

en: Welcome to Internet TV!
ca: Benvingut a la Televisió per Internet!

en: Welcome to Internet TV. There's a lot you can do with the Miro Player: automatically download videos from your favorite channels, watch new videos one after the other, download torrents, recommend videos to friends, and lots more.
ca: Benvingut a la televisió per Internet. Pots fer moltes coses amb el reproductor Miro: descarregar vídeos dels teus canals automàticament, veure vídeos nous un darrera l'altre, descarregar torrents, recomanar vídeos a amics i molt mes.

en: What would you like to do with the videos in these channels that you've downloaded?
ca: Què vols fer amb els vídeos d'aquets canals que t'has descarregat?

en: What would you like to do with the videos in this channel that you've downloaded?
ca: Què vols fer amb els vídeos d'aquest canal que t'has descarregat?

en: Window
ca: Finestra

en: Would you like $longAppName to look for video files on your computer?
ca: Voleu que $longAppName cerqui els arxius de vídeo del vostre ordinador?

en: Would you like to keep the feed?
ca: Vols mantenir el subministre?

en: Would you like to run $shortAppName on startup?
ca: Voleu que $longAppName s'executi automàticament en iniciar el sistema?

en: Yes
ca: Sí

en: You're done!
ca: Heu finalitzat!

en: You've selected a new folder to download movies to.  Should %s migrate your existing downloads there?  (Currently dowloading movies will not be moved until they finish).
ca: Heu triat una nova carpeta on descarregar les pel·lícules. Hauria %s de desplaçar les vostres descàrregues ja existents aquí? (Els arxius que s'estan descarregant no seran moguts fins acabar la descàrrega).

en: _About
ca: _Quant a...

en: _Add Folder
ca: _Afegir Directori

en: _Channels
ca: _Canals

en: _Copy
ca: Copia

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Donate
ca: _Donatius

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Next Video
ca: _Pròxim

en: _Open
ca: _Obre

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Play
ca: Re_produeix

en: _Playlists
ca: _Llistes de reproducció

en: _Previous Video
ca: _Vídeo Anterior

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Remove Channel Folder...
ca: _Eliminar carpeta de canal...

en: _Remove Channel Folders...
ca: _Eliminar carpetes de canal...

en: _Remove Channel...
ca: _Eliminar canal...

en: _Remove Channels...
ca: _Eliminar canals...

en: _Remove Miro Guide...
ca: _Esborra la guia de Miro

en: _Remove Miro Guides...
ca: _Elimina les guies del Miro

en: _Remove Playlist
ca: _Eliminar llista de reproducció

en: _Remove Playlist Folder...
ca: _Eliminar carpeta de llistes de reproducció...

en: _Remove Playlist Folders...
ca: _Eliminar carpetes de llistes de reproducció...

en: _Remove Playlist...
ca: _Eliminar llista de reproducció...

en: _Remove Playlists...
ca: _Eliminar llistes de reproducció...

en: _Remove Video
ca: _Elimina el vídeo

en: _Remove Video...
ca: _Eliminar Vídeo...

en: _Remove Videos
ca: _Esborra Vídeos

en: _Remove Videos...
ca: _Eliminar Vídeos...

en: _Remove...
ca: _Eliminar...

en: _Search
ca: _cerca

en: _Search For:
ca: _Cerca

en: _Send this channel to a friend
ca: _Enviar canal a un amic

en: _Stop
ca: At_ura

en: _Update Channel...
ca: _Actualitzar canal...

en: _Update Channels...
ca: _Actualitzar Canals...

en: _Video
ca: _Vídeo

en: _and
ca: _i

en: activity
ca: activitat

en: and
ca: i

en: direct link to file
ca: Enllaç directe al fitxer

en: downloading...
ca: descarregant...

en: every 30 minutes
ca: cada 30 minuts

en: every hour
ca: cada hora

en: manually
ca: manualment

en: never
ca: mai

en: onStartup called twice
ca: en iniciar crida'l 2 cops

en: permalink
ca: enllaç permanent

en: starting up
ca: començant

en: starting up...
ca: començant...

en: videos at once.
ca: vídeos tot d'una
